Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Moskova 'zenginler' için 18'inci şehir

İsviçre bankası Julius Baer'in Küresel Refah ve Yaşam Tarzı araştırmasında Moskova milyonerler için en pahalı 20 şehir arasına girdi. Bankanın geçtiğimiz yıl açıkladığı sıralamda 23'üncü olan Moskova, bu yıl 18'inci sırada yer aldı.
 
Bankadan yapılan açıklamada araştırma için high-net tabir edilen ve yaşadıkları konut harici 1 milyon dolar üstü varlığa sahip kişilerin yaptığı 18 farklı lüks harcamanın dikkate alındığı bilgisine yer verildi.
 
Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, Julius Baer müşteri profilini yansıtmak adına geçtiğimiz yılki listede yer alan Viyana, İstanbul ve Los Angeles gibi şehirlerin bu yıl değerlendirmeye alınan 25 şehir arasında yer almadığına dikkat çekiyor.
 
2021 yılında dolar milyonerleri için en pahalı şehir Şangay oldu. Japonya'nın başkenti Tokyo ise ikinci sırada.
 
Moskova genel sıralamada 18'inci olurken, viski, kadın çantası ve ayakkabısının en ucuza alınabileceği şehirler arasında ilk sırada yer aldı. Moskova lazerli göz ameliyatı ve lüks otomobil gibi harcama kategorilerinde de pek çok dünya şehrinden daha ucuz.
 
Buna karşın, bisiklet, koşu bandı, lüks şarap ve business class uçak bileti kategorilerinde Moskova en pahalı şehirler arasında.
 
10.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi