Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Moskova'da "zehirli içki"ye dikkat

Moskova'da son günlerde yaşanan "seri" zehirleme girişimleri yürekleri ağızlara getirdi. Farklı parklarda tanımadıkları bir kişinin ikram ettiği ilaçlı içecekleri içen gençler hem fenalaştı, hem gaspa maruz kaldı.  

Son bir ayda Çistiye Prudı, Yama ve Gorki gibi gençlerin sık ziyaret ettiği parklarda bu şekilde saldırıya uğrayanların sayısı 24 olarak açıklandı. 
 
Zehirli olduğu belirtilen içecekleri içen kişilerden bazıları birkaç saat içerisinde kendine gelirken, bazıları komaya girdi.

The Village dergisinin fotoğraf editörlerinden Lyudmila Çijova da bunlardan biri. Arkadaşlarıyla Çistiye Prudı Parkı'nda oturan genç kadın, bir süre sonra tanımadığı bir genç erkeğin yanlarına oturduğunu ve sohbete dahil olduğunu hatırlıyor. Bu kişinin kendisine ikram ettiği Fanta'dan içen Çijova sonraki üç günü komada geçirmiş.

Komsomolskaya Pravda gazetesine konuşan, Lyudmila Çijova'nın avukatı saldırganın genç kadınla "Lev Protiv" hareketi hakkında sohbet ettiğini aktarıyor. Diğer kurbanlar da benzer yönde ifadelere sahip. Lev Protiv, açık alanda içki ve sigara içilmesine karşı kampanya yürüten ve agresif yöntemler benimseyen bir gençlik hareketi.

Öte yandan, saldırılarla ilgili soruşturma yürüten polis 25 Haziran sabahı Murat Sabanov isminde 22 yaşında bir erkeği gözaltına aldı. Kabardino-Balkarya Cumhuriyeti'nden gelen zanlının daha önce de yakalandığı ancak serbest bırakıldığı öğrenildi. 

26.6.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi