Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

NATO zirvesinde 'Rus salatası' sürprizi

İspanya'daki NATO zirvesi heyetlerine ev sahipliği yapan mekanın kafesinde menüde ilk sırada "Rus salatası"nın bulunması haber oldu. Reutres ajansı, menüde "Rus usulü patates salatası" olarak yazılan ürünün kısa sürede tükendiğini aktardı.
 
NATO'nun bir etkinliğine katılanlar, porsiyonu sekiz euroya satılan salatanın, patates, bezelye, havuç ve mayonezden oluştuğunu ve ünlü Rus salatası Olivye'yi andırdığını belirttiler.
 
Şaşkınlığını gizleyemeyen İspanyol gazeteci Iñaki Lopez, “Yemek seçimi bana çok tuhaf geldi. NATO zirvesinde Rus salatası servis etmek ne kadar doğru?" diye sordu.
 
Öte yandan salı akşamı Madrid'deki Santa Cruz Sarayı'nda düzenlenen bir ziyafette savunma ve dışişleri bakanlarına sunulan menüde daha "diplomatik" bir yaklaşım sergilendi.
 
Netflix dizisi Chef's Table'da da yer alan ve yemeği koordine eden İspanyol şef Jose Andres, menüye 'Ukrayna salatası' adıyla bir salata ekledi.
 
29.6.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi