Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Hacim 5 milyar dolara çıktı, Rusya'da kripto paraya yasak istendi

Sadece bireysel yatırımcıların yıllık kripto para işlem hacminin 5 milyar doları aşması üzerine Rusya Merkez Bankası, alarm zilleri çalmaya bailadı. Banka, Rus ekonomisini ve finansal istikrarı için ciddi riskler oluşturduğu gerekçesiyle kripto para ticaretinin ve madenciliğinin tamamen yasaklanmasını önerdi.
 
Sputnik'in aktardığına göre, 'Kripto Paralar: Eğilimler, Riskler ve Önlemler' başlıklı bir rapor hazırlayan Rusya Merkez Bankası,  Rusya'daki kripto para madenciliğinin mevcut kapsamının ve daha da yayılmasının ekonomi ve finansal istikrar için önemli riskler taşıdığına inandığını, ticaretinin de aynı riskler taşıdığını savundu.
 
Kripto para madenciliğinin verimsiz bir elektrik tüketimi yarattığını ve konutların ve sosyal altyapı tesislerinin enerji arzını tehlikeye attığını vurgulayan banka, "Bu bağlamda, Rusya Merkez Bankası'na göre en iyi çözüm, Rusya'da kripto para madenciliğine yasak getirmektir" dedi.
 
Rusya Merkez Bankası üç yıldır bu konuyu kapsamlı araştırıyordu.
 
41 doların üzerinde kalmaya çalışan Bitcoin'in, Rusya'dan ğretim ve tivcarete dair yasak çıkması durumunda daha da zorlu bir döneme girebileceği yorumu yapılıyor.
 
20.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi