Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Putin'den inşaat sektörü için emir

Yıllık enflasyonun yüzde 8,5 civarında olduğu Rusya'da inşaat malzemesi fiyatlarındaki artışın ortalama yüzde 30'a dayanması üzerine Kremlin bir kez daha devreye girdi.
 
Daha önce de bu konuda hükümeti uyaran Başkan Putin, bu kez doğrudan Federal Antitekel Kurumu'na inşaat malzemeleri fiyatlarındaki anormal artışları kontrol etme ve önleme talimatı verdi.
 
Kremlin web sitesinde yer alan açıklamaya göre, Putin yetkililerden öncelikle devlete ait inşaatlarda kullanılan mazlemelerin maliyetinin artmasının nedenlerini analiz etmelerini istedi.
 
Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, özellikle yerel üretim inşaat malzemelerindeki rekor fiyat artışlarından pazardaki kartel anlaşmalarının ve tekellerin sorumlu olduğunu savunmuştu.
 
Husnulin, örneğin kum veya çakıl fiyatını fahiş oranda artırmak için hiçbir neden olmadığını, duruma artık kolluk kuvvetlerinin el koyacağını söylemişti.
 
Rusya'da 2021'de inşaat malzemeleri fiyatlarında ortalama artış yüzde 25 ila 30 arasında hesaplanırken, demirden tuğlaya, enflasyonun çok üstünde zam görmeyen ürün kalmadı. Bazı inşaat kalemlerinde fiyat artışı yüzde 100'ün üzerinde. Diğer yandan göçmen işçi açığı yüzünden yerel personel maaşlarına yapılan zamlar da dikkati çekiyor. 
 
18.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi