Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

İkinci 'Moscow City' geliyor

Moskova’da Sovyetlerden kalma eski sanayi sitelerinin yerine yeni yatırımlar sürüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Andrey Boçkarev, başkentte yenilenme sürecinde olan 129 eski üretim ve sanayi sitesi bulunduğunu açıkladı.
 
2011’den bu yana başkentte 41 milyon metrekarelik yeni konut inşaatının tamamlandığını belirten Boçarev, bunların 19 milyon metrekaresinin eski sanayi sitelerinin yerine yapıldığı bilgisini verdi.
 
Komsomolskaya Pravda gazetesinin aktadığına göre Moskova’da önümüzdeki birkaç yıl içinde eski sanayi sitelerinin bulunduğu arazilerde önemli bazı projelerin tamamlanası bekleniyor.
 
Bunlardan Türk inşaat şirketleri için de en ilgi çekici olanı “ikinci Moscow City” olarak adlandırılan gökdelen kompleksi. 
 
Güney nehir iskelesinin yerine, 400 hektardan fazla büyüklükteki alanda konut ve ofislerden oluşan gökdelen kompleksi, ayrıca parkların ve kültür merkezinin inşasına hazırlanılıyor.
 
Burada 2024 yılında Yujnıy Port metro istasyonunun da faaliyete girmesi ekleniyor.  
 
Kent merkezindeki Mantulinskaya Caddesi’nde bulunan eski Krasnopresenskiy şeker fabrikası ise “City Park” adlı konut merkezine dönüştürülüyor.
 
13.10.2021
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi