Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da yabancı işçiler için mobil uygulama ne zaman çıkacak?

Başbakan Yardımcısı Aleksey Overçuk, göçmenlerin belge düzenleme ve iş arama gibi amaçlarla kullanabileceği bir mobil uygulamayı 2022 yılı içinde çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Yabancıların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için Emeklilik Fonu'ndan SNİLS, çalışabilmek için de Federal Vergi Servisi'nden İNN tabir edilen belgeleri düzenletmesi gerekiyor.
 
Overçuk, yayınlanacak yeni uygulamayla bu işlemlerin telefon üzerinden yapılabilmesine imkan tanıyacaklarını söyledi. Registratsiya tabir edilen ikamet kaydı da uygulama aracılığıyla yapılabilecek.
 
Başbakan Yardımcısı uygulamada yer alacak bütün servislerin Gosuslugi ile entegre edilmeyeceğini de söyledi. Ancak uygulamada sağlık sigortası satın almak ya da konut kiralamak gibi özel hizmetlerin yer alabileceği belirtiliyor.
 
İçişleri Bakanlığı, ülkede 90 günden daha fazla ikamet edecek yabancılar için çipli bir kimlik kartı düzenlemeyi de planlıyor. Bu kartlarda yabancıların pasaport bilgilerinin yanı sıra parmak izleri de bulunacak.
 
23.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi