Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'dan kripto paralara yasak yok, fren var: Yavaşlatılacak

Rusya Merkez Bankası, bankacılık sektörü ile bilrikte "kripto para transferlerini yavaşlatmanın yollarını" arıyor.  Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Şvetsov, manipülatif alımların önüne geçmek için, bankalardan kripto alım satımlarında yapıan ödemelerin yavaşlatılacağını açıklandı.
 
Rus Bankalar Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası Bankacılık Forumu'nun bir panelde konuşan Şvetsov, kripto para piyasası için "büyük bir mayın tarlası" benzetmesi yaptı. Vatandaşları "duygusal kripto para alımlarından korumak istediklerini" söyleyen Şvetsov,  "Finansal bir saadet zinciri gibi çökme ihtimali var " yorumunu yaptı ve şunları ekledi:
 
"Bununla birlikte, piyasa düzenleyicisi olarak yetkilerimiz sınırlı. Yalnızca bunun yüksek riskli bir iş olduğunu, düzenleyicinin bakış açısından hiçbir şekilde desteklenmediğini, bir çok riske tabi olduğunu söyleyebiliriz."
 
Kommersant'ın haberine göre, bununla birlikte, finans piyasası katılımcıları, Rusya'da kripto para birimi satın almanın, satmanın ve sahip olmanın kesinlikle yasal olduğunu ve bu tür işlemlere karşı çıkmanın bankalara karşı davalara yol açabileceğini ve duygusal satın alımları kasıtlı olanlardan ayırmanın zor olduğunu belirtiyor.
 
Uzmanlara göre, şu anki mevzuata göre kripto para birimi satın almak, satmak ve sahibi olmak yasak değil, sadece kripto para ile ödeme yapamak yasak.
 
16.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi