Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

İnşaat işçilerine QR kodu planı

Rusya’da inşaat sektöründe göçmen iş gücü açığını kapatmak ve yabancı işçileri kontrol altına almak için yeni bir bir uygulama gündemde. Rusya İnşaat Bakanlığı’na bağlı Toplum Konseyi Dijitalleşme Komitesi yöneticisi Mihail Viktorov, inşaat sektöründe QR kodu uygulamasına geçilmesinin, göçmenlerin Rusya inşaat sektörüne erişimini sağlayacağını ve yabancı işçilerin takibini kolaylaştıracağını söyledi.

 
Delovaya Rossiya adlı iş insanları örgütünün temsilcisi Vladimir Koşelev, QR kodu sayesinde göçmenlerin aşı olup olmadıklarının ve kalifiye seviyelerinin kontrol edilebileceğini belirtti.
 
Gazeta.ru’nun haberine göre, Dijital Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Başkanı German Klimenko ise “Federayon Konseyi’ne girerken PCR test sonucunu gösterdim. Hiçbir sorun yok. Göçmenlerin QR koduna itiraz edeceğini düşünmüyorum” dedi.
 
Bu uygulama sayesinde inşaat sektörünün daha şeffaf hale geleceğini belirten Klimenko, “Bugün göçmenlerin üçte biri çalışma izniyle işe giriyor. Bu belgelerin gerçek olup olmadığını kontrol etmek mümkün değil. Dijital teknolojilerin üstesinden gelmesi ise daha zor” yorumunu yaptı.
 
29.4.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi