Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rus kadınla evli olmanın 10 artısı

Bu mevzu tabii ki pehlivan tefrikası gibi; sonu gelmez. Ama arada güncellemekte ve yeni görüşleri, deneyimleri eklemekte fayda var. Başımıza geliyor, etrafımızda konuşuluyor, sosyal medyada tartışılıyor, okur mesajlarında mevzu ediliyor. Biz de bunların hepsini harmanlayıp bir kez daha "Bir Rus kadınla evli olmanın artılarını" 10 maddede özetlemeye çalıştık. Ekleyeceğiniz, çıkaracağınız olursa, Facebook sayfamızda bu yazının altına yazabilirsiniz. 

Önce 10 maddelik "güzelleme" ile başlıyoruz; ardından "Rus kadınlarla evli olmanın 10 dezavantajı" da gelecek:

 

1 Rusların genlerinde olduğu için zorluklar karşısında daha dirençli, özgüvenli ve kompleksiz oluyorlar, kolay bunalıma girmiyorlar, evin yükünü yeri geldiğinde tek başına, şikayet etmeden taşıyorlar.

2 Sovyet geleneği sayesinde temel eğitimleri iyi olduğundan eşlerini yukarı çekiyorlar, geliştiriyorlar, manen destek oluyorlar.

3 Genelde kendi aileleriyle ilişkileri mesafeli oluyor, bu yüzden kaynana-kayınbaba baskısı çok bunaltıcı olmuyor, kendi çekirdek ailelerine odaklanıyorlar. Türklerin güçlü aile bağlarını ve “baba figürünü” takdir ediyorlar. 

4 Farklı ana dillerde olunca, siz ne kadar Rusça bilseniz de, öfkeyle ağızdalaşına girip kalp kırmak aynı ana dile sahip çiftlere kıyasla zor oluyor. “Gözüne dizine dursun, genç ömrümü çürüttüm senin için” demenin Rusçası var mı? Rusça formüle etmeye çalışırken öfkeniz yatışıyor, kırıp dökmeden frene basabiliyorsunuz.

5 Pek çok şeyden “uzmana yakın düzeyde” anlıyorlar: Evde fahri doktor, öğretmen, hatta teknik eleman oluyor, Rusya’nın neden kadınların ellerinde yükseldiğini daha iyi anlıyorsunuz.

6 Çocuk eğitiminde (bize yöntemleri bazen çok katı ve acımasız gelse de) daha disiplinli, rasyonel ama şefkatliler. Bazen disiplinin suyunu çıkarıyorlar ama bizdeki gibi ‘şımartma’ eğiliminden daha iyi.

7 Rusların ırk olarak güzelliği malum; güzel bir eş sahibi olmak güzellik, güzele bakmak sevaptır! Ayrıca annelik görevlerini ihmal etmezken, kadınlık cazibesini de yitirmiyorlar.

8 Cinsellik daha özgür, daha doğal yaşanıyor, hijyen de cinselliğin ön koşulu olarak daha fazla önemseniyor.

9 Çoğu üniversite mezunu ve meslek sahibi olduğu için, gerektiğinde ekonomik açıdan aileye destek olabiliyorlar. Kariyeri ve geliri kocasından fazla olan Rus kadın sayısı az değil.

10 Dil kaynaklı problemlere rağmen Ruslar daha iletişimci, derdini, tasasını dile getirmekte daha istekli, daha becerikli.

11.1.2020

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi