Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya: Rakip mi, partner mi?

Dış basının duayen ismi Sami Kohen, bu soruya yanıt verirken, "Kuşkusuz Türkiye ile Rusya’nın, Dağlık Karabağ meselesinde ortaya çıkan görüş ayrılıklarına rağmen, bu soruna köklü bir çözüm arayışında beraber çalışmaları pekâlâ mümkündür. Bu arada zıt görünen karşılıklı pozisyonlar arasında bir “ince ayar”ın yapılması imkânsız değildir. Bunun için, ortak çıkarlarının farkında olan iki ülkenin yöneticilerinde gerekli irade ve diyalog mevcuttur" dedi.

Kohen'in yazısı şöyle beşlıyor:
 
"Soru bir süreden beri soruluyor... Suriye’deki harekât sırasında soruldu. Libya krizinde de...
Ve şimdi aynı soru, farklı bir bölgede, Dağlık Karabağ’daki olaylar nedeniyle gündemde.
Türkiye ve Rusya Kafkasya’da birbirleriyle karşı durumda mı? Yoksa birlikte çalışabilirler mi?
Suriye ve Libya örnekleri Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin bu ülkelerdeki olaylar sırasında ortaya çıkan anlaşmazlıkların pek etkisi altında kalmadığını gösterdi. Evet, Ankara ile Moskova her iki meselede, bazı spesifik konularda birbirlerine ters düşen pozisyonlar aldı. Bu uyuşmazlıklar resmi beyanlarda da açıkça dile getirildi ve tartışıldı... Ama buna rağmen Türk-Rus ilişkileri gelişmeye devam etti, liderler arasındaki diyalog aynı samimiyetle sürdürüldü, siyasi, ekonomik ve hatta askeri iş birliği alanı daha da genişledi.
 
Bazı konularda çıkan uyuşmazlıklara rağmen, sorunun fazla büyümeden kontrol altına alınabileceğini gösteren bir örnek bu. Yeter ki bu yönde ortak bir irade olsun..."

Yazının tamamı için TIKLAYIN
 

14.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi