Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Merkel'den Navalnıy'a gizli ziyaret

Almanya'nın önde gelen haber dergilerinden Der Spiegel, Başbakan Angela Merkel'in zehrilendiği belirtilen Rus muhalif lider Aleksey Navanıy'ı kaldığı klinikte ziyaret ettiğini duyurdu.

İsmini açıklamadığı resmi kaynaklara haberini dayandıran Der Spiegel, Berlin'deki Charite kliniğine yapılan ziyaretin ne zaman olduğunu, o esanada Navalnıy'ın bilincinin açık olup olmadığını öğrenemedi.

Daha sonra Navalnıy ziyareti doğruladı, "Bunu gizli diye nitelemek doğru olmaz, bir nezaket ziyaretiydi, ailemle bilrikte sohbet ettik. Merkel'e ziyareti için minnetarım" dedi.

Haberde, "Ziyaretin tam bir gizlilik içinde yapıldığı, alışılmadık bu jestin Alman hükümetinin Navalnıy ile dayanışmasının işareti olduğu ve Moskova'ya konunun peşinin bırakılmayacağı mesajı verildiği" belirtildi.

Rusya'nın Omsk şehrinde zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırılan Navalnıy daha sonra Belrin'e sevk edilmişti. Bir aydan fazla hastanede kalan Navalnıy'nın "Noviçok" adlı kimyasalla zehirlendiği iddiasını Alman bilim adamları doğrularken, Rusya bu konuda suçlamaları reddediyor.

28.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi