Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Çok sayıda Rus turist Türkiye'ye giremedi, Rusya vatandaşlarını uyardı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye tatile giden vatandaşlarını uyardı. Pasaport sürelerine dikkat etmeden Türkiye'ye giden çok sayıda Rusya vatandaşının havaalanlarına geri çevrildikleri bildiriliyor.

Rusya'nın Antalya Başkonsolosluğu'nun Facebook sayfasından yayınlanan ve Rusya medyasında manşetlere çıkan uyarıda, son günlerde Antalya, Dalaman ve Milas havaalanlarında pasaport sürenlerinin yetersizliği nedeniyle Türkiye'ye girişine izin verilmeyenlerin sayısında artış olduğu belirtildi.

Açıklamada 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Türkiye'de yürürlükte olan Yabancılar Yasası'na göre, Rusya vatandaşlarının pasaportlarında ülkeye giriş anında en az 120 gün (4 ay) geçerlilik süresi olmsı gerektiği vurgulandı. Rusların bu şartla 60 güne kadar vizesiz Türkiye'de kalabildikleri belirtildi.

Bu nedenle Türkiye'ye tatile gelenlerin sıkıntı yaşamamak için pasaport sürelerini zamanında kontrol etmeleri ve gerekirse yeni pasaport çıkarmaları önemle rica edildi.

24.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi