Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Düşük ölüm oranı bir Rus mucizesi"

Ünlü Rus doktor ve televizyon programcısı Aleksandr Myasnikov, diğer ülkelere kıyasla Rusya'da koronavirüsten neden daha az insan öldüğü yönündeki bir soruya "Rus mucizesi" yanıtını verdi. YouTube üzerinden gazeteci Vladimir Solovyov'a konuk olan ünlü hekim, gerçek nedeni bilmediğini ve durumun ancak bir mucizeyle açıklanabileceğini söyledi.

Myasnikov olası sebepler arasında, Rusya'nın verem aşısı BCG'ye zorunlu aşı takviminde yer veren ülkelerden biri olmasını da gösterdi. Konunun araştırılması gerektiğini söyleyen ünlü hekim, sorunun cevabının ilaç ve tedavi arayışlarına katkıda bulunabileceğine dikkat çekti.

Aleksandr Myasnikov, Rusya'nın istatistiklerle oynadığı yönündeki iddiaları ise "bu işin çok sıkı tutulduğunu" söyleyerek reddetti. Ünlü doktor ayrıca Rusya'nın sağlık altyapısının Avrupa ülkelerine kıyasla daha gelişkin olduğunu söyledi.

Myasnikov son olarak, ölüm sebeplerinin düşük çıkmasında, Avrupa'daki gibi yaşlıların yoğun olarak yaşadığı bakım evlerinin sayısının Rusya'da çok olmamasının da etkili olmuş olabileceği görüşünü paylaştı.

23.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi