Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Eski Büyükelçi, Davutoğlu’nun partisinde

AK Parti ile yollarını ayıran ve uzun süredir parti hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu “Gelecek Partisi”ni kurdu. Yeni partinin açıklanmasının ardından açıklanan Kurucular Kurulu üyeleri listesinde eski Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım da yer aldı.

Yardım'ın Davutoğlu ile üniversiteden "okul arkadaşı" olduğu biliniyordu. Daha önce Davutoğlu Başbakan olduğu dönemde Ümit Yardım'ın adı Denizli AKP milletvekili adaylığı için de geçmiş ancak aday olmamıştı.

Denizli Haber gazetesinin aktardığına göre, 54 kişiden oluşan ve henüz resmi olarak açıklanmayan Kurucular Kurulu üyeleri arasında Acıpayamlı eski diplomat Ümit Yardım da yer aldı. Yardım daha önce sırasıyla Tahran, Moskova ve Viyana büyükelçilikleri yapmış ve kısa süre önce parti kuruluşunda yer almak üzere emekli olmuştu.
 
Gazete, "Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde en güvendiği isimlerden biri olan Ümit Yardım’ın Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyeleri arasında olması sürpriz olarak karşılanmadı" yorumunu yaptı.

Daha önce Moskova Büyükelçiliği yapan Aydın Sezgin de İyi Parti'den siyasete girmiş ve son seçimde Aydın Milletvekili seçilmişti.

13.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi