Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'nın 'doğal' zenginlikleri: Devlet müzayedeyle elmas satıyor

Dünya genelinde elmas talebinin artmasıyla birlikte Rusya değerli taşın satışlarını arttırdı. Rusya'da devletin değerli taş ve metal satışını organize eden Maliye Bakanlığı kuruluşu Gohran yetkilileri, düzenlenecek bir sonraki müzayedede 768,7 bin karatlık ham elmasın satışa çıkacağını açıkladı.
 
Gohran böylece bu yıl 6'ncı müzayedeyi gerçekleştirmiş olacak. 7 Eylülde düzenlenecek müzayedede satışa sunulacak elmasların başlangıç fiyatı 19 milyon dolar olarak belirlendi.
 
Kurum temmuz ayında düzenlenen beşinci müzayedede 1 milyon karatın üzerinde ham elmastan 139,2 milyon dolar gelir elde etmişti. Müzayedede en büyük alıcı Rusya'nın en büyük elmas şirketi ALROSA olmuştu.
 
Finanz.ru portalına bilgi veren yetkililer, dünya genelinde büyük bir elmas açığı ortaya çıktığını ve fiyatların artış eğiliminde olduğunu belirtiyor.
 
Portal Gohran'ın önceki dört müzayedede toplam 1,2 milyon karat elmas satarak 67 milyon dolar gelir elde ettiğini yazıyor. Gohran'ın son 13 yılda gerçekleştirdiği satışlardan elde ettiği para ise 1,1 milyar dolar civarında.
 
5.8.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi