Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da sosyal medyada 'çocuklara toplu intihar çağrısı' uyarısı

Moskova’da bazı ilköğretim kurumlarının velilerinin sosyal medyada çocuklara yönelik yapılan “olası bir toplu intihar çağrısı” konusunda uyarıldığı bildirildi. Velilere gönderilen mesajlarda, “TikTok” adlı sosyal paylaşım uygulamasındaki bazı hesaplarda, çocuklara toplu intihar çağrısı yapılan videoların yer aldığı belirtildi.

Velilere bu uyarıyı dikkate almaları ve çocuklarla yapıcı olarak konuşmaları çağrısında bulunuldu.

Business FM’e konuyu değerlendiren gazeteci Diana Çabanova, çocukları intihara teşvik eden “Mavi Balina” oyununu hatırlatarak, “Bu mesaj da bana oldukça endişe verici geldi. Sosyal paylaşım sitelerindeki bu tür mesajları önemsememeleri konusunda çocuklarla konuşulmalı” dedi.

Natalya Voroyeva adlı gazeteci ise 15 yaşındaki oğlunun öğrenim gördüğü okulda sınıf öğretmeninin kendilerine konuyla ilgili mesaj gönderdiğini aktararak, “Bu mesaj uygulamasıyla genelde sınavlar ya da benzeri konularla ilgili haber veriliyor. Bu mesaj bana garip geldi” diye konuştu. 

Çocuk psikoloğu Katerina Demina ise bu tür mesajların panik yarattığına dikkat çekerek, “Sosyal paylaşım sitelerindeki hiçbir çağrı, ruh sağlığı yerinde olan bir çocuğu etkileyemez. Eğer bir çocuk ağır depresyon geçiriyor ve intihar eğilimi var ise bu mesajlar olmasa bile onun tedavi edilmesi gerekiyor” değerlendirmesini yaptı. 

3.3.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi