Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Telegram’ın Durov'u: Sürgünde de başardı

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesine artan tepkiler, en önemli rakibi olan Telegram’ın ekmeğine yağ sürüyor. WhatsApp uygulamasını bırakarak Telegram’a geçen bu isimlere dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. 
 
Telegram şirketi, son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcı kazandığını duyurdu. Ocak ayının ilk haftasında Telegram kullanıcısı sayısı 500 milyonun üzerindeydi. 
 
Rusya’nın Facebook’u olan VKonatkte’yi (2013) henüz 22 yaşındayken St. Petersburg’da kurup büyük başarı elde eden Rus girişimci Pavel Durov, hükümetle ilişkileri bozulup Rusya’yı terk ettikten sonra 2013’de kardeşi Nikolay ile birlikte kurduğu Telegram ile de servetine servet kattı.  Şu anda Dubai’de yaşayan Durov’un, Forbes’a göre serveti 3.8 milyar dolar.
 
Rus güvenlik makamları ile Telegram’ın güvenlik şifrelerini paylaşmadığı için dışlanan Durov’un Telegram’ı bugün Rus resmi kurumları tarafından da yaygın olarak kullanılıyor, hatta bazı yetkililer WhatsApp’tan kovulan Trump’a “Rus malı Telegram’a gel” çağrısı yapıyor. Oysa Durov, diğer yandan Kremlin'in en büyük muhaliflerinden olan Aleksey Navalnıy'ı da destekleyen ve otoriteye boyun eğmeyen asi bir isim. 
 
VK (VKontakte) sayesinde ilk “yüz milyon dolarlarını” kazandığı dönemde, St. Petersburg’un ana caddesi olan Nevski’de bulunan ofisinin penceresinden, 5 bin rublelik banknotlardan uçak yapıp kalabalığa savuran “sıradışı” girişimci ve zengin Durov’un öyküsünü, DW’nin derlediği bir video ile, arşivden çıkarıp paylaşıyoruz. 
 

 
13.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi