Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'ya 'aşı turizmi' başlar mı?

Çekya'da Rusya kökenli bir iş insanı, Kovid-19 aşısı olmak isteyen Avrupalıları turist olarak Rusya'ya getirmek istiyor. Kommersant gazetesinin haberine göre, Andrey Konstantinov adlı girişimci, Sputniktrip adı altında tur başvuruları toplamaya başladı. Tur bedeli ise 30 bin Çek kronu, yani 100 bin ruble.
 
Kommersant'ın ulaştığı Rusya Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise girişimi "Sıradan bir dolandırıcılık vakası" sözleriyle niteledi. Bakanlık yetkilileri, Kovid-19 aşısını para karşılığı turistlere satmak gibi bir niyetlerinin olmadığını dile getiriyor.
 
Bununla birlikte, bazı sektörel gözlemciler Rusya'ya yönelik bir "aşı turizminin" başlaması olasılığını dışarıda bırakmıyor. DSM Group'tan Sergey Şulyak, aşının üçüncü aşama testlerinin başarılı olması durumunda, böyle bir talep başgösterebilir. (Sputnik-V aşısının üçüncü aşama testleri 1 Mayıs 2021'de sona erecek.)
 
Ancak Şulyak, Rusya'nın Avrupalılar nezdindeki imajı nedeniyle bu talebin sınırlı kalacağı düşüncesinde.
 
Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze de "aşı turizmi" olasılığını dıştalamayanlardan. Ancak Lomidze, Rusya'da bugüne kadar tıbbi yardım almaya gelen yabancıların büyük oranda eski Sovyet cumhuriyeti vatandaşları olduğuna dikkat çekiyor.
 
Bununla birlikte, Lomidze'ye göre, bu tür geziler organize etmek tur operatörlerinin ilgi alanı dışında.
 
29.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi