Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

En faydasız Rus tedavi yöntemleri

Rusya’da soğuk algınlığı tedavisi için halk arasında “hurafe” haline gelen  ve en sık başvurulan yöntemler hangileri? Rusya Çocuk Doktorları Birliği üyesi Dr. İrina Dobretsova, Ridus.ru’ya yaptığı açıklamada, halk arasında bilinen yöntemlerin çoğunun faydasız, bazılarının ise tehlikeli olduğunu söyledi.

 
Patates haşlanan tencerenin üzerinde buhar solumanın soğuk algınlığına faydası olmadığını belirten uzman, bunun mukoza zarının yanmasına yol açabileceği ve çocukların sıcak tencereye yaklaşmasının tehlikeli olduğu uyarısında bulundu.
 
Ayakları sıcak su dolu leğene sokmanın da soğuk algınlığına iyi gelmediğine dikkat çeken Dobretsova, ancak bu yöntemin, özellikle suyun içine aromatik yağlar eklendiği zaman stresi azlatmak için etkili olabileceğini ekledi.
 
Meyvelerdeki ve besin takviyelerindeki C vitamininin, vücudun enfeksiyona duyarlılığını hiçbir şekilde etkilemediğini belirten uzman, sarımsağın da soğuk algınlığı ve gribe iyi gelmediğini söyledi.
 
Dobretsova, “Gripten korunmak için ellerinizi sabunla yıkayın, kirli ellerinizle yüzünüze dokunmayın ve mümkünse insan yoğunuğunun fazla olduğu yerlerde bulunmaktan kaçının” tavsiyesinde bulundu.
 
7.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi