Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Siyasette bir Putin daha: Roman

Rusya Devlet Başkanı Putin'in nadir akrabalarından biri daha medyada “haber konusu" oldu. Başkan Putin'in öz amcasının oğlu (kuzeni) olan İgor Putin'in oğlu Roman Putin, “Halk Yolsuzluğa Karşı” adlı siyasi partiye genel başkan olarak seçildi.

Federal Güvenlik Servisi FSB'de bir süre "yolsuzlukla mücadele" biriminde çalışan, daha sonra kendi şirketini kuran ve işadamı olan Roman Putin’in başkanı olduğu parti, parlamentoda bulunmayan, yeni kurulmuş, henüz ülke çapında bilinmeyen küçük bir politik hareket konumunda.  Rusya'da şu an kayıtlı 47 siyasi parti bulunuyor. 
 
Parti kongresinde Roman Putin bu göreve beş yıllığına seçildi.
 
Medyaya ilk açıklamasını yapan Roman Putin, “Öncelikle eylül ayında bölgesel seçimlerde mücadele edip daha sonraki adım olarak da Federal Duma’ya girmeyi hedefliyoruz” dedi. 
 
Hedeflerinin Rusya’da yolsuzluğa karşı mücadele ederek daha güçlü bir ülke yaratmak olduğunu söyleyen Putin, “Çok aktif üyelerimiz var. Mesela onlardan biri bugün devlet bütçesinde 9 milyar ruble tasarruf sağlayacak önlemler teklif etti” diyor konuştu.
 
42 yaşındaki Roman Putin’in partisinin Kremlin’e karşı muhalif olmak değil, ülkede yolsuzluğun azaltılması için devlete destek olmak gibi bir hedefi olduğu, medyaya yansıyan haber ve yorumlardan anlaşılıyor.
 
Roman Putin’in babası Aleksandr Putin, Vladimir Putin’in babası Vladimir Putin ile öz kardeşti. Roman Putin’in kendisine ait danışmanlık, petrol satışı ve taşımacılık şirketleri olduğu bildiriliyor. 

6.7.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi