Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da salgında lüks villalara talep fırladı, arz açığı kapıda

Rusya’da da salgın şartlarında müstakil evlere olan talepte büyük artış yaşandı. Moskova yakınlarında kiralık ve satılık villalarda sene sonuna kadar arz açığı olmasından endişe ediliyor.

Medyaya yansyan haberlere  göre, Moskova yakınlarında mart ayının sonunda kiralık müstakil evlere olan talep yüzde 70 arttı. Nisanda aylık kirası 200-300 bin ruble (19 bin 450- 29 bin 150 TL) olan villaların çoğu kiraya verildi. Kirası 250 bin ruble civarında olan vilalların neredeyse tamamı kiralandı.

Bu dönemde satılık lüks villalara olan talepte de büyük artış yaşandı. Penny Lane Realty şirketinin verilerine göre, villa satışları geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat arttı.

Fiyatı 50-100 milyon ruble (4,8 milyon-9,7 milyon TL) olan daireler en fazla talebi gördü. Rublyovskoye ve Novorijskoye Şose, yine en fazla satışın yapıldığı yerler oldu. 

Knight Frank şirketi, 2020’de Moskova yakınlarında lüks yazlık villa satışlarının geçen yıla göre yüzde 15-20 artacağını tahmin ediyor.

3.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi