Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

ABD'nin yeni Rusya yaptırımlar listesindeki ilginç isimler

ABD, Rusya'dan 29 ismi daha yaptırımlar listesine dahil etti. 29 isimlik listede eski Savunma Bakanı, devlet teknoloji şirketi Rostec'in üst düzey görevlilerinden Anatoli Serdyukov ile  oğlu Sergey ve ABD'de üniversiteyi okuduğu bildirilen 19 yaşındaki kızı Natalya da var. Ayrıca Serdyukov'un skandal şekilde bakanlıktan istifasına neden olan "yasak aşkı" Yevgeniya Vasilyeva da listede.
 
Bir başka "renkli" isim ise, devlet kontrolündeki Gazprom-Media'nın genel müdür yardımcısı, adı yine aşk skandalları ile anılan TV sunucusu Tina Kandelaki. (fotoğrafta).
 
Kandelaki, Telegram kanalında yaptırımlar listesine dahil edilmesine tepki gösterdi, “Dünya değişti ve biz asla eski dünyanın bir parçası olmayacağız. Orada kimse bizi beklemiyordu ve biz de beklemiyorduk" diye "vatansever" mesaj verdi.
 
Kandelaki'nin yanı sıra, kocası Rostec Devlet Şirketi Özel Operasyonlar Direktörü Vasili Brovko da listeye dahil edildi. Çiftin çocukları Melania ve Leonti Kondrahin de yaptırım kapsamında.
 
Adalet Bakanlığı'na göre "FSB ile bağlantılı gizli bir tedarik ağının parçası olduğu" iddia edilen ve Rusya'nın yaptırımları delmesine yardımcı olan eski FSB görevlisi Aleksandr Kokorev, Rus askeri-sanayi kompleksi için Amerikan, Japon ve Avrupa bileşenleri satın almakla suçlandı. Kokrev'in yanı sıra onunla birlikte çalışan karısı Natalya ve operasyonlarda yer alan Dmitri Afanasiev listede.
 
 Buna ek olarak, Rostec de dahil olmak üzere Rus savunma sanayi  ile ilişkili 70 kuruluş yaptırım altına girdi.
 
29.6.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi