Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Dolar kuru nereye koşuyor? "100 rubleyi de geçer" endişesi

Ukrayna-Rusya gerginliğinin tırmanışa geçmesi sonucu ruble dolar ve euroya karşı dalgalanmaya devam ederken, Forbes dergisinin Rusça edisyonu Rus para biriminin bundan sonra izleyeceği olası seyiri uzmanlara sordu.
 
Capital Lab'dan Yevgeni Şatov, Ukrayna etrafında gelişen NATO-Rusya krizinin daha da tırmanması durumunda şu ab 78,6 ruble civarında olan doların 100 ruble sınırını geçebileceği düşüncesinde.
 
Şatov, NATO'nun doğuya doğru genişlemesi konusunda ABD'nin Rusya'ya yazılı cevabını bu hafta ileteceğini belirterek bu gelişmenin ardından durumun netleşeceğini söyledi.
 
Gazeta.ru portalına konuşan derecelendirme ajansı NRA direktörü Sergey Grişunin ise önümüzdeki bir aylık süreçte kurun 85-90 rubleye kadar yükselebileceği öngörüsünde bulundu.
 
Forbes'a demeç veren Renaissance Capital analisti Sofya Donets ise 80 rublelik kurun "tavan" olduğu görüşünde. Analiste göre, jeopolitik gerilim tırmanmaya devam edecek, ancak bu tırmanış sert biçimler almaktansa yumuşak bir seyir izleyecek. Donets dolar kurunun yıl ortalamasını 75-76 ruble olarak tahmin ediyor.
 
Renaissance Capital'ın tahmini petrol fiyatlarının yüksek seyrini sürdürmesi durumunda kurun 71-73 rubleye kadar gerileyeceği yönünde.
 
25 Ocak akşamı itibarıyla dolar piyasalarda 78,65 rubleden işlem görüyordu. Euro kuru ise 88,84 ruble seviyesindeydi.
 
26.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi