Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'nın başhekiminden yine Türkiye uyarısı: "Vakalar 3,5-4 kat arttı..."

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, bir kez daha Türkiye’de koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı artışa dikkat çekti. Komsomoslkaya Pravda radyosunun yayınına katılan Popova, “Türkiye’de hasta sayısı birkaç haftada 3,5-4 kat arttı"dedi.

Popova Mayıs tatilinde Türkiye'ye gitmeyi planlayanları uyararak, "Mart başından beri Türkiye'se Kovid-10 yüzünden kusutlamalar artmaya başladı. 29-30 Mart'tan itibaren eğlence tesislerinin kapatılması ve sokağa çıkma yasağı uygulaması geldi. Buna Antalya bölgesi dahil. Yani dinlenmek için gidip bir tecrit bölgesine düşebilirisiniz, bu gerçekten mümkün" dedi.
 
Türkiye’den çok sayıda kişinin Rusya’ya geldiğini hatırlatan yetkili, “Türkiye’ye tatile gidiyorlar, sonra dönüyorlar. Bazı yolcular ise iş gezisi çin gidiyor. Mutasyonlu vaka sayılarının çoğu Türkiye’den geliyor. Maalesef, bugün itibarıyla Rusya’ya 100’den fazla İngiliz, 10 Güney Afrika koronavirüs varyantı getirildi” diye konuştu.

Rospotrebnadzor Başkanı, Türkiye ile ilgili durumu özel kontrol altında tututuklarını, çünkü Rusya vatandaşlarının seyahatlerin çoğunun Türkiye'ye yapıldığını belirtmişti. 

9.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi