Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Rusya'da toplu bağışıklık ağustosta, yurt dışına tatil planı yapmayın"

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Başkanı Valentina Matviyenko, küresel olarak koronavirüs salgınında beklenen iyileşme olmadığı için bu yıl Ruslara yurt dışına tatil planlamamaları tavsiyesinde bulundu. 

Matviyenko, koronavirüsle ilgili durum düzeldikçe Rusya'nın diğer ülkelerle sınırlarının kademeli olarak açılacağını ancakşu anda bunun ne zaman olacağını kimsenin tahmin edemeyeceğini söyledi, "Vatandaşlarımıza yaz tatillerini bu yıl yurt içinde planlamalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Matviyenko özellikle Avrupa ülkelerini kast ederek, “Bugün hiç kimse, diğer devletlerin vatandaşları için sınırları ne zaman açmaya hazır olduğunu kesin ve net söyleyebilecek durumda değil. Durumu yakından takip ediyoruz. İzin verir vermez sınırlar kademeli olarak açılacaktır" diye konuştu.

"Rusya'da koronavirüs ile ilgili durumun, toplu aşılar ve Rusların artan disiplini sayesinde düzeldiğini" söyleyen Matviyenko, ülkede kısıtlamaların çoğunun salgının azalacağı yaz aylarında kaldırılacağına inandığını, bu nedenle tatili riske etmemek için "Rusya'da garantili bir tatil planlamayı önerdiğini" belirtti.

Bu arada Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Rusya'da Ağustos ayına kadar toplu bağışıklık  oluşacağını söyledi.

Bu tarihe kadar Rusya nüfusunun yüzde 60'ının Kovid-19'a karşı aşılanması planlanıyor. 

2.3.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi