Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Ay başına kıyasla sakinleşti, Moskova'da salgının seyri stabil"

Başkent Moskova'da koronavirüs salgını stabil bir seyir izlemeye başladı. Rusya'nın pandemi mücadelesini koordine eden Halk Sağlığı ve Tüketici Hakları Kurumu Rospotrebnadzor yetkilileri, kentte durumun sakin olduğunu açıkladı. Ajanslara konuşan Moskova yetkilisi Yelena Andreyeva, vaka sayısındaki artışın ve bulaşma endeksinin ekim ayının ilk haftasına ve hatta eylül ortasına kıyasla çok daha düşük olduğunu söyledi.

Şehrin yatak kapasitesinin yüzde 30 arttırıldığını belirten Andreyeva, hastanelerde tedavi altına alınan insan sayısının günlük 1100-1200 civarında seyrettiğini de sözlerine ekledi. Rospotrebnadzor temsilcisi, alınan önlemlerin sonuç verdiğine dikkat çekiyor.

Yelena Andreyeva, hastaneye kaldırılan çocuk sayısının "günde 12 ile 20 arasında" olduğu bilgisini de paylaştı. Şehrin yeniden karantinaya girmesi planlanmıyor.

Son 24 saatte Moskova'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 75 olarak kayıtlara geçti. Yeni vaka saysı ise 3 bin 600'ün üzerinde.

29.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi