Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Rusların en güvendiği 100 isim listesinde Navalnıy 4. sıraya çıktı"

Rusya’nın önde gelen kamuoyu araştırmaları şirketi Romir’in üç ayda bir yaptığı “Rusya’da halkın en çok güvendiği 100 isim” araştırmasından bu kez sürpriz sonuçlar çıktı. 

Medyaya yansıdığı şekliyle, yüzde değeri gösterilmeden yapılan sıralamada Devlet Başkanı Vladimir Putin her zamanki gibi ilk sırada. 
 
Daha önce 9. sırada bulunan parlamento dışı muhalif siyasetçilerden Aleksey Navalnıy’nın 4. sıraya yükselmesi dikkati çekti. (Levada Center ile Otkrıtıh Media’nın ortak anketi de zehirlenme vakasının ardından Aleksey Navalnıy’e halk desteğinin yüzde 9’dan yüzde 20’ye çıktığını duyurmuştu. Ancak Navalnıy’ın yaptıklarını onaylamayanların oranı da iki kat artıp yüzde 50’yi bulmuştu.)
 
Yükselen bir başka isim Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov. Lavrov, Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovski’yi geçip ikinci oldu. Jirinovski üçüncü sırada. 
 
İlk 10’da dördüncü sıradaki Navalnıy'nın ardından Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Başbakan Mihail Mişustin, TV programcısı Andrey Malahov, komedyen Maksim Galkin, aktör Konstantin Habenski ve TV programcısı Vladimir Solovyev bulunuyor. 
 
Romir’in anketine 2 bin 400 kişi katıldı ve “Rusya’da ünlü isimlerden hangilerine güveniyorsunuz?” sorusu soruldu. Yanıtlarda ilk sırada anılan isme 7 puan verilerek 100 kişilik liste oluşturuldu. 
 
Listede Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in, ismi skandallarla anılan şarkıcı Olga Buzova’nın bir basamak gerisinde 23. sırada çıkması şaşırttı. 
 
Komünist Parti lideri Gennadi Zyuganov 26. olabildi. 

26.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi