Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Türkiye'de ilk akla gelen: Putin markası

“Rusya Türkiye için ne ifade ediyor?” Rus politolog İvan Starodubtsev, bu konuyu Vesti FM radyosunda katıldığı yayında yorumladı. Türkiye’de Rusya ile ilgili ilk akla gelenin, Rus lider Putin’in kişisel “markası” olduğunu belirten Starodubtsev, “Rusya ile Türkiye arasında önemli anlaşmalar var. Dönüm noktası olan anlaşmaların başında S-400 satışı geliyor” dedi.

Türk Akımı doğal gaz boru hattı ve Akkuyu nükleer enerji santrali projelerinin önemine dikkati çeken Rus politolog, iki ülke arasında en önemli iş birliği alanlarından birinin turizm olduğunu belirtti.
 
Rus kültür ve sanatının Türkiye’de çok yakından tanındığını ifade eden Rus uzman, “Türkiye’de her kitapçıda Dostoyevski, Tolstoy ve Çehov’un eserlerinin Türkçe çevirileri görülebilir. Çağdaş Rus kültürü konusunda ise aynı şey söylenemez” dedi.
 
Staradubtsev, modern Rus sinemasının Türkiye’de neredeyse hiç tanınmadığını belirterek, “Amiral filmi ve Ayzenştayn’ın filmleri DVD’den izlenebilir. Maşa ve Ayı çizgi filmi de öyle” diye konuştu.
 
Rus uzman, 2019 yılında Rusya’dan Türkiye’ye 7 milyon turist gittiğini,Türkiye’den Rusya’ya gelen turst sayısının ise sadece 100 bin olduğunu aktardı.
 
20.11.2020


 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi