Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Turizmcilerden devlete: "Acil yardım! Yoksa yeni sezona çıkamayız"

“Rusya turizm sektörünün acilen yeni devlet destek paketlerine ihtiyacı var. Aksi takdirde sektör bir sonraki sezona kadar ayakta kalamaz.” Bu uyarı Rusya Turizm Endüstrisi Onursal Başkanı Sergey Şpilko’dan geldi.

 
Tur şirketlerinin iptal olan seyahatlerden doğan yükümlülüklerinin ertelenmesinin ve geri ödemeye dayalı tur sübvansiyon programının etkili önlemler olduğunu belirten Şpilko, vergi tatili ilan edilmesi ve şirketlerin krizin sonuna kadar sigorta primlerinden muaf tutulması önerisi getirdi.
 
Şpilko, krizden en çok zarar gören sektörlerde maaş ödemeleri için asgari ücret düzeyinde kredi desteği sağlanmasının sektördeki çöküşün önüne geçebileceğini, turizm sektörünü kurtarmak için acilen yeni önlem paketlerinin hayata geçirimesi gerektiğini söyledi.
 
Sınırların kapatılması ve rublenin değer kaybından dolayı iç turizmin kazançlı çıktığını belirten sektör temsilcisi, salgının ikinci dalgasının da etkisiyle gelirlerdeki düşüşün geçen seneye kıyasla yüzde 30’u bulabileceğini, turizm acentlerinin birçoğunun kapandığını ve dış turizmin çöküntüye uğradığını ifade etti.
 
Şpilko, yabancı turistlerin gelmemesi nedeniyle bu sene St.Petersburg otellerinin en az 20 milyar, Moskova’daki otellerin 50 milyar rubleden fazla gelir kaybına uğrayacaklarını, ülke genelindeki kaybın ise 100 milyar rublenin üzerine çıkacağını öngördü.
 
17.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi