Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Bloomberg'de 3 farklı başlık krizi

Uluslararası finans çevrelerinin en önemli ajanslarından, ABD merkezli Bloomberg, Rusya ile ilgili attığı “vahim” bir haber başlığını, gelen tepkiler üzerine iki kez değiştirmek zorunda kaldı. Kovid-19 salgınının Rusya’daki etkilerinin incelendiği haberde önce, “Uzmanlar koronavirüsün neden Rusya’da daha fazla insanı öldürmediğini öğrenmek istiyor” başlığı kullanıldı. 

 
Yazıda koronavirüs vakalarında ölüm oranı İspanya, Fransa ve İngiltere’de yüzde 12-14, ABD’de yüzde 6 iken neden Rusya’da yüzde 1’de kaldığı incelendi.
 
"Rusya’da daha fazla insan ölmeliydi” şeklinde yankılanan başlık, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova’dan gelen tepki üzerine değiştirildi.
 
Başlığın, web sitesindeki yeni hali, "Uzmanlar koronavirüsün neden Rusya’da daha fazla insanı öldürmediğini soruyor” oldu. Ancak bu da ilk şeklindeki rahatsız edici vurguyu ortadan kaldırmadı.
 
Tepkilerin sosyal medyada da devam etmesi üzerine Bloomberg bir kez daha başlığı değiştirdi. Son başlık versiyonu, “Uzmanlar Kovid-19’dan ölümlere dair Rusya’daki verileri sorguluyor” oldu.
 
Daha önce Financial Times (FT) ve The New York Times (NYT). Rusya’da gerçek ölü sayısının açıklanandan yüzde 70 daha fazla olacağını iddia etmiş, Rusya buna tepki göstererek yalanlamıştı.

17.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi