Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
PORTRE

Peskov'dan itiraf: Jirinovski'yi "ortak Türkiye paydası" yüzünden seviyormuş!

Başkan Putin'in basın sözcüsü olarak "sağ kolu" konumunda olan Dmitri Peskov, muhalif The New Times dergisine verdiği demeçte hem kendisinin, hem de Putin'in kapalı dünyasından bazı sıları paylaştı. Bunlardan biri ve Rus basınında en çok öne çıkarılanı Türkiye ile ilgili:

Peskov, aşırı milliyetçi Rusya Liberal Demokrat Partisi'nin lideri Vladimir Jirinovski'ye sempati duyrduğunu söyledi. Peskov, bunu şu neden bağladı:

"Vladimir Jirinovski de benim gibi Türkolog olduğu için (ikisi de Moskova'da Türkoloji okudular) partisini kurduğu günden beri gerçekten de ona sempati duyuyorum."
Muhabirin bu konuyu netleştirmek için Jirinovski ile fikren yakın olup olmadığı sorması üzerine Peskov, "Ben söyleyeceğimi söyledim" demekle yetindi. 

KIZININ EVLİLİK İDDİASI...

Peskov, Putin'in Güney Kreli bir genç ile evli olduğu söylenen kızının 1. evlilik yıldönümü için bu ülkeye gittiği iddialarını yalanladı.  
Kremlin sözcüsü, "Biz hiçbir zaman Putin'in ailesi konusunda konuşmadık ve konuşmayacağız. Bu konu bizde Batı'ya kıyasla daha kapalıdır. Orada halkın tanımadığı liderler seçmenin karşısına aileleriyle birlikte çıkıp oy isterler. Bizde böyle biri durum ve ihtiyaç yok" dedi. 

"PUTİN ÇOK SERT"

Putin'in bazen yaptığı işlerden memnun kalmayarak kendisini "sert şekilde eleştirdiğini" itiraf eden Peskov, "Buna rağmen Başkan fikirlkere açık. Ama genelde argümanları çok güçlü olduğu için meseleleri bizden daha iyi anlıyor" diye konuştu.  

25.11.2013

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi