Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Sibirya'dan kaçıp Alaska'ya sığındılar

ABD’nin Alaska eyaletine ait St. Lawrence adasında, yerel basının haberine göre Rusya'nın Çukotka bölgesinden tekneyle kaçak gelen iki Rus gözaltına alındı.
 
BFM’in aktardığı haberde, Rusya vatandaşlarının 4 Ekim salı günü adaya ayak bastığı belirtiliyor. 
 
İki Rus, ada sakinlerine, St. Lawrence Adası'na yaklaşık 500 kilometre uzaklıktaki Çukotka’nın Yegvekinot köyünden olduklarını, ABD adasına tekneyle geldiklerini ve seferberlik nedeniyle çağrıldıkları ordudan kaçtıklarını söylediler. Bölgede St. Lawrence Adası le ABD toprakları arasındaki en yakın mesafe 65 kilometre. 
 
St. Lawrence adasına inen kişiler gözaltına alındı ve Alaska'nın en büyük şehri olan Anchorage'a gönderildi. Burada federal yetkililere teslim edildi.
 
Alaska Valisi Mike Dunleavy ise eldeki verilere göre "münferit bir vakadan” bahsedilebileceğini, Rusya'dan sürekli bir göçmen akışı beklemediklerini söyledi.
 
21 Eylül'de Rusya'da “kısmi seferberlik” ilan edildikten sonra ülkeyi terk edenlerin sayısı önemli ölçüde artmıştı.
 
6.10.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi