Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

OBI Rusya'da '9 dolara' satılmış

Alman ev ürünleri ve inşaat malzemeleri marketleri zinciri OBI’nin Rusya’daki satışıyla ilgili ayrıntılar belli oldu. Rusyalı iş insanı Josep Liokumoviç, "şirketin Rusya’daki kontrol paketini sadece 600 rubleye (9,8 dolar) satın aldığını" açıkladı.
 
Forbes’a açıklama yapan Liokumoviç, “Market zinciri 600 rubleye satın alındı. Pandemiden önce 100 milyon euro idi. Bu, yok pahasına satıldığı anlamına gelmiyor. Şimdi oluşan koşullar çok şeyi değiştirdi. Bu işe çok fazla yatırım yapmak, işi düzene sokmak gerekiyor” dedi.
 
OBI’nin çok iyi bir şirket olduğunu, ancak bugün “ayağa kaldırılması” gerektiğini belirten iş insanı, “Örneğin, 2021 yılında 2,5 milyar ruble zarar etti. 2022’de ise mağazalarının 1,5 ay kapalı kalması ile sarsıldı” diye konuştu.
 
Liokumoviç, OBI Rusya’nın ana şirketine 30 milyon euro borcu olduğunu, ancak bu konunun çözüme kavuşturulduğunu, Rusya’daki şirketle ilgili davaların çözülmesi için de girişimlerin sürdüğünü söyledi.
 
15.8.2022
 
 
 
 
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi