Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Uçak bileti cep yakıyor

Mayıs ayında Türkiye'ye uçan Rus turist sayısı bu yıl 5 kat azalabilir. Kommersant gazetesi, yüksek bilet fiyatları nedeniyle turistlerin bu yıl mayıs tatilini es geçebileceğini yazıyor.
 
Ukrayna'ya düzenlenen askeri operasyon sonrası havayolu taşımacılığını hedef alan yaptırımlar, Rus şirketleri uçamaz hale getirmiş, Rusya'dan Türkiye'ye uçan şirketlerin THY ve Pegasus ile sınırlı olması bilet fiyatlarını yükseltmişti.
 
Tur Operatörleri Birliği, mayıs ayında genelde 1 milyona yakın Rus turistin Türkiye'de tatil yaptığını, bu yıl ise sayısın 200 binle sınırlı kalacağını öngörüyor. Birlik verilerine göre, mart ayında Türkiye'ye uçan Rus turist sayısı 3-4 kat azalırken, tur acentesi Rozovıy Slon yetkilileri de nisan ayı satışlarının dört kat gerilediğini açıkladı.
 
Acente temsilcileri şu anda Antalya'da 4 yıldızlı bir otelde 1 hafta tatil yapmanın maliyetinin 300 bin ruble civarında olduğunu söyledi.
 
Kommersant'a konuşan kaynaklar, Rus havayolu şirketlerinin bu yıl Türkiye'ye en fazla 500 bin kişi taşıyabileceği görüşünde. Önceki yıllarda bu sayı 4 ile 6 milyon arasında değişmekteydi. Türk havayolu şirketleri ise bu yıl 1 milyon civarında Rus turisti Türkiye'ye getirecek.
 
Rus tur operatörleri, Türkiye'ye turist taşımak için Türk şirketlerin uçuş kapasitesinden yararlanmak istiyor. Ancak kimi sektör temsilcileri bu seçeneğin ekonomik açıdan uygulanabilir olmadığı görüşünde.
 
28.4.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi