Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

IKEA tedarikçileri: "Mucize kurtarabilir"

IKEA'nın Rusya pazarındaki faaliyetlerine ara vermesi, şirkete mobilya tedarik eden Rus üreticileri zor durumda bıraktı. Forbes dergisi, bugüne dek büyük oranda sadece IKEA için üretim yapan 20'ye yakın yerel firmanın 3 ile 5 aylık sürede kapılarına kilit vurabileceğini yazdı.
 
Dergiye konuşan online Divan.ru mağazasının kurucusu Anton Makarov, IKEA'nın son yıllarda Rusya pazarını dönüştürdüğünü, "bir mucize olmaması halinde" pek çok üreticinin piyasadan silineceğinden emin olduğunu söyledi.
 
Derginin aktardığına göre IKEA için yılda 1 milyon yatak üreten Rus Askona firması, 600 çalışanını izne çıkardı ya da başka üretim birimlerine kaydırdı. IKEA için St. Petersburg'da ve Belarus-Gomel'de koltuk üreten iki firmanın da üretimi tamamen durdurdukları öğrenildi.
 
Rusya pazarına bugüne kadar 4 milyar euroya yakın yatırım yapan IKEA, Ukrayna'ya düzenlenen özel askeri operasyon nedeniyle 31 Mayıs tarihine dek faaliyetlerine ara vermişti. Makarov, IKEA'nın bu tarihten sonra da kapalı kalmaya devam edebileceği düşüncesinde.
 
Rusya'nın mobilya ihtiyacının yüzde 20'sini karşılayan IKEA, sattığı ürünlerin yarısından fazlasını Rusya içinden tedarik ediyor. Markanın Rusya'da üretim yapan 4 fabrikası ve 20 civarında yerel tedarikçisi var.
 
21.4.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi