Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Esasen blue jean satıyoruz ama..."

Koronavirüs döneminin aç-kapa önlemlerinde büyük darbe yiyen perakendeciler, yeni "tam kapanma" döneminden muaf tutulabilmek için her türlü yola başvuruyor. Son olarak Rusya’nın en büyük giyim perakende zincirlerinden Gloria Jeans, Moskova’da önümüzdeki haftaya yürürlüğe girecek karantina sırasında faaliyette bulunabilmek için kendisini "temel ihtiyaç malzemesi satanlar kategorisi"ne sokmak için başvuruda bulundu. Şirketin ileri sürdüğü gerekçeler, "ironik tartışmalara" neden oldu.
 
Kommersant gazeztesinin haberine göre, Gloria Jeans’in sahibi Vladimir Melnikov, 28 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında uygulanacak kapanma sırasında mağazalarının açık kalması gerektiğini belirtti.
 
Melnikov, Rospotrebnadzor’a gönderdiği mektupta, mağazalarında satılan ürünlerin en az yüzde 30’unun "temel ihtiyaç malzemeleri" olduğunu savundu.
 
Antiseptik, diş macunu, çocuk bezi, şampuan ve biberon gibi ürünlerin de bunlara dahil olduğuna işaret eden iş insanı, hükümet kararnamesine göre, "temel ihtiyaç ürünleri listesindeki ürünlerin en azından birini satan mağazaların, diğer ürünleri satma hakkına da sahip olduğunu" kaydetti.
 
Rusya’da geçen sene karantina sırasında bazı büyük zincirlerin faaliyetlerini sürdürmesine izin verilmesi haksız rekabet yarattığı gerekçesiyle tartışma yaratmıştı.
 
Fransız yapı market zinciri Leroy Merlin'in, Moskova'da karantina yasaklarına rağmen faaliyetlerine devam etmesi rakiplerinin tepkisine yol açmıştı. 
 
25.10.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi