Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Kurye maaşları 100 bin rubleye çıktı"

Bu haber, “Rusya’nın Financial Times’ı” olarak bilinen, iş çevrelerinin en saygın gazetesi Vedomosti’de yer aldı. Gazetenin araştırmasına göre, had safhaya varan eleman sıkıntısı yüzünden Rusya’da kurye maaşları 100 bin rubleye kadar çıktı. Bugünkü kurdan bu maaşın karşılığı 13 bin lira.
 
Haberde özellikle online satış mağazalarının siparişlere yetişemediği belirtiliyor. İnsan kaynakları uzmanları, sonbaharla birlikte teslimat talebindeki mevsimsel artış, perakende gıda dağıtım segmentindeki ciddi büyüme ve göçmen işçi yetersizliği yüzünden kurye şirketlerinde olağanüstü eleman sıkıntısı yaşandığını vurguluyor. 
 
Bu nedenle, bu yılın eylül ayında, depo ve taşımacılık alanında eleman açığı ağustos ayına kıyasla 3-3,5 kat artarken, kurye açığının 7 kat arttığı bildirildi.
 
Yılbaşından bu yana şirketlere kurye eleman maliyetinin 1,5 ila 2,5 kat arasında arttığı da vurgulandı.
 
Daha önce medyaya yansıyan haberlerde, Rusya’da geliri daha yüksek olduğu için çok sayıda taksi şoförünün de artık kurye olarak çalışmaya başladıkları belirtilmişti.
 
Türk basınına yansıyan haberlerde, “Getir” kurye şirketinde çalışanların maaşlarının aylık 4 bin lira civarında olduğu belirtilmişti.
 
19.10.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi