Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Türkiye kapısı açıldı, sevinenler ve üzülenlerden farklı tepkiler...

Rusya, Türkiye'ye uçuş yasağı ile ilgili kararı yine "son anlarda" verdi, salı gününden itibaren uçuşlara izin verilmesiyle birlikte binlerce turist hemen bavul toplamaya başladı. İki yıldır koronavirüs yüzünden Türkiye'ye gidemeyen ve ellerinde satın aldıkları turlarla bekleyen yüz binlerce turist sevinçli. Diğer yandan "üzüntülü" ve hatta "öfkeli" olanlar da var:

Kararın açıklanmasının ardından sosyal medyada yorumlar "yağmur gibi" yağmaya başladı.

"İki yıldır deniz giremedik, Türkiye'yi çok özledik, giidyoruz!" diye coşkularını belli edenler çoğunlukta.

Diğer yandan bazı turistler, "Türkiye açılmayacak diye daha yeni bizim Karadeniz kıyılarına tur satın aldık. Hem de fahiş fiyatla. Şimdi ne onu iade etme şansımız var ne de Türkiye'ye gitme. Bu kadar talihsizlik olmaz" diye yakındılar.

Bazı yorumlarda "Karadeniz kıyılarında denize girecek yer kalmamıştı. Üstelik fiyatlar Türkiye'nin iki katını bulmuştu. Son olarak dün yaşanan rekor yağmurlarla her yeri su bastı ve insanların tatili zehir oldu. Bu yüzden Türkiye'nin açılmasından başka yol kalmadı" görüşü savunuldu.

Rusya'da, özellikle de Moskova'da Kovid-19 vakalarında rekor kırıldığı gün uçuşların başlatılmasını eleştirenler de var.

Diğer yandan, "Halkın aşı yaptırmaya yanaşmadığı bir dönemde, neden tam da fırsat varken, yurt dışına tatile gitmek aşı yaptırma ön şartına bağlanmadı?" diye soranlar da.

Bazı yorumlarda ise, Rusya'nın 17 Eylül'de iktidar için çok kritik olan Duma seçimlerine gideceği, Kovid-19 yüzünden bunalan ve tatil yapamayan halkın artan tepkisinden çekinen hükümetin Türkiye'ye uçuşlara izin vererek halkın "stresini azaltma" yolunu seçtiği savunuluyor. 

18.6.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi