Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

NATO köprüleri atıyor: "Rusya ile eski ilişkilere dönmek imkansız"

NATO Parlamenterler Meclisi üyesi Brendan Boyle, Rusya ile NATO ülkeleri arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin şu an için imkansız olduğunu söyledi.
 
Rusya ile NATO ülkeleri arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin şu an için imkansız olduğunu belirten NATO Parlamenterler Meclisi üyesi Brendan Boyle, ittifakın Rusya ile ilişkilerde 'stratejik dayanıklılık' göstermesi gerektiğini kaydetti.
 
Boyle'in meclise sunduğu taslak raporda, "Rusya ile normal ilişkilere dönmek şu an için imkansız. Müttefik ve ortakların ulusal güvenlik çıkarlarını yalnızca Rusya ile diyaloğu yeniden başlatmak amacıyla feda etme cazibesine kapılmamak özellikle önemlidir. Mevcut durumda ittifak, Rusya'ya karşı stratejik dayanıklılık göstermek için mümkün olan her şeyi yapmalıdır" ifadeleri yer aldı.
 
Sputnik'in haberine göre Rusya'nın yakın gelecekte dış politikasını değiştirmesinin pek mümkün olmadığını belirten Boyle, ittifakın silahların kontrolü, terörizmle mücadele, pandemiyle mücadele ve iklim değişikliği gibi konularda Rusya ile işbirliğini sürdürebileceğini kaydetti.
 
İttifakın danışma organı olan NATO Parlamenter Meclisi 14-17 Mayıs tarihlerinde toplanıyor. Katılımcılar, Rusya ve Çin dahil olmak üzere 'güvenlik sorunlarıyla' ilgili çeşitli konularda toplam 15 raporu değerlendirecek.
 
14.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi