Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Rusya Latin Amerika yolunda" eleştirisi

"Enflasyon nedeniyle Rusya vatandaşlarının bütün birikimi mutfak masraflarına gidiyor." "Bu gidişle Rusya bir Latin Amerika ülkesi haline gelecek. Bu düşündürücü tespitler Rusya'nın prestijli üniversitelerinden Yüksek Ekonomi Okulu profesörü Yevgeni Kogan'a ait. 
 
Govorit Moskva radyosunun yayınına katılan Kogan, "Ekonomi canlansın diye KDV'yi arttırdık. Ekonomi canlanmadı, vergi ise kaldı" şeklinde konuştu.
 
Kogan ayrıca hükümetin pandemi döneminde ABD ve AB gibi ekonomiye destek vermek yerine çocuklu ailelere ve yoksullara para yardımı yapmayı tercih ettiğini söyledi. Kogan'a göre, bu politikalar Rusya'da orta sınıfı yok olmanın eşiğine getiriyor.
 
Profesör Kogan, hükümetin para dağıtma politikasını bırakıp özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin para kazanabileceği bir ortam ve koşullar için çaba harcaması gerektiği düşüncesinde.
 
Kogan mevcut politkalarla Rusya'nın daha da yoksullaşmasının kaçınılmaz olduğu, ve Rusya'nın Latin Amerika ülkelerinin yolundan ilerlediği uyarısında bulunuyor.
 
7.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi