Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da kredi borçları 258 milyar dolar

Rusya vatandaşlarının kredi kuruluşlarına olan toplam borcu pandemi yılı 2020'de yüzde 13,4'lük artışla 19,9 trilyon rubleye, yani 258 milyar dolara ulaştı. Rusya Halk Cephesi'ne bağlı Borçlu Hakları projesinin araştırmasını haber yapan İzvestiya gazetesi, aralık ayında verilen ortalama ipotek kredisi miktarının da 2,81 milyon ruble (36 bin 400 dolar) ile rekor kırdığını yazıyor.
 
Ortalama ipotek kredisi büyüklüğünde ilk sıra 6,1 milyon ruble ile Moskova şehrinin. Bu miktar Moskova Vilayeti'nde 4,6 milyon, St. Petersburg'da ise 3,7 milyon ruble. Araştırmacılar ortalamanın Moskova'da 6 milyon sınırını ilk kez aştığına dikkat çekti.
 
Dağıtılan tüketici kredilerinde liderlik yine Moskova'da. Başkentte vatandaşların kullandığı ortalama tüketici kredisi 507 bin ruble oldu. İkinci sırada ise 346 bin ruble ile Hantı-Mansi Özerk Bölgesi var. Araştırmacılar Moskova'da bu ortalamanın da tıpkı ipotekte olduğu gibi arttığını belirtiyor. Artış oranı yüzde 22.
 
Gazetenin görüşüne başvurduğu uzmanların bir bölümü, rakamları endişe verici buluyor ve iflasların artabileceği uyarısında bulunuyor. Ancak bazı uzmanlarsa, "halkın ne yaptığını bildiği" ve çektikleri kredileri ödeme gücüne sahip oldukları görüşünde.
 
13.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi