Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Ermitaj'a resmi şikayet: 'Çıplak heykeller çocukların ahlakını bozuyor'

Rusya'nın "kültür başkenti" olarak da anılan St. Petersburg'daki dünyaca ünlü Ermitaj Müzesi'nin yönetimine yapılan ilginç bir şikayet gündeme geldi. Rus medyasında yer alan haberlere göre, Ermitaj Müzesi Genel Müdürü Mihail Piotrovskiy, müzedeki çıplak heykellerin çocuklar üzerinde kötü etkisi olduğuna dair kendilerine resmi şikayet geldiğini söyledi.

 
Resmi bir kurumun bu yönde şikayette bulunduğunu aktaran Piotrovskiy, “Tüm çıplak heykelleri bir odaya toplayın ve buraya ‘+18’ ibaresi yerleştirin. Çocukların ahlakını bozmayın’ dedikleri zaman güldüm” dedi.
 
Business FM’e konuyu yorumlayan Çağdaş Sanat Müzesi Müdürü Anton Belov, “Bir sanat eseri olarak kabul edilen çıplak klasik heykeli sansürlersek bu kesinlikle kabul edilemez, mutlak sansür olur. Müze işte bu yüzden var, insanlar belli sanat türlerini görmek için oraya geliyorlar” dedi.
 
Çocuk psikoloğu Oksana Zaşirinskaya, “Eğer ebeveynler müzenin çocuklarının ahlaki imajını bozacağından korkuyorlarsa, o zaman ebeveynlere müzelere gitmemelerini tavsiye edebilirsiniz. Heykelleri ayrı odalara kapatmak ve sadece 14 yaşından büyük çocukların oraya gitmesine izin vermek için, üzgünüm, 14 yaşından sonra çok geç, internette her türlü pisliği yeterince gördüler” yorumunu yaptı.
 
9.4.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi