Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da resmi uyarı: Apartmanlarda "borçlu listesi" asmak yasa dışı

Rusya’da apartmanlarda çok yaygın olan “borçlu listesi” asma uygulaması hakkında resmi uyarı geldi. Federal İletişim, Bilgi Teknolojisi ve Medya Denetleme Servisi (Roskomnadzor), kamu hizmetlerinden doğan fatura borçlarını ödemeyen vatandaşların isimlerinin apartman sakinlerine duyurulmasının yasa ihlali olduğunu açıkladı.
 
Roskomnadzor yetkilisi Alfiya Gafurova, konutlarda “borçlu listesi”nin asılması nedeniyle vatandaşlardan çok sık şikayet aldıklarını söyledi.
 
Bu tip listelerde borç miktarının ve borçluların kimlik bilgileri ile açık adreslerinin yer aldığını belirten yetkili, vatandaşların onayı olmadan kişisel bilgilerinin ifşa edilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti.
 
Gafurova, Roskomnadzor’un 2020’nin ilk dokuz ayında kişisel verilerin ihlaliyle ilgili 32 binden fazla şikayet başvurusu aldığını kaydetti.
 
Roskomnadzor yetkilisi, bu şikayetlerin yüzde 29’unun banka ve kredi kuruluşları, yüzde 18’in internet siteleri, yüzde 10’unun konut hizmetleri veren işletmeler hakkında olduğu bilgisini verdi.
 
27.11.2020


 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi