Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da Kovid-19 sigortası kaç ruble?

Rusya’da salgın sürecinde Kovid-19 sigortası yaptıran kişilerin sayısı artıyor. Peki, sigorta şirketleri bugüne kadar Kovid-19 hastalarına ne kadar ödeme yaptı? Sigorta hangi masrafları karşılıyor? 

Business FM’in haberine göre, Rusya’da sigorta şirketleri Kovid-19 sigortasından bugüne kadar 1,6 milyar ruble gelir elde etti. Yaklaşık 500 bin Rusya vatandaşı Kovid-19 sigortası yaptırdı.
 
Kozlov, Kovid-19 tedavisini kapsayan sağlık poliçelerinin ortalama fiyatının 3 bin ruble, hastalık halinde sigorta şirketlerinin ödemelerinin ise 48 bin ruble olduğunu aktardı.
 
Kovid-19 sigortalarının şartlarının ise farklılık gösterdiği belirtiliyor. Bazı şirketler yalnızca hastaneye kaldrılan hastaların masraflarını karşılarken, virüse yakalanması nedeniyle çalışamayan kişilere ödeme yapan sigorta şirketleri de bulunuyor.
 
Test sonucu pozitif çıkan ve geçici olarak çalışamayan kişilere yapılan sigorta ödemleri 10 bin rubleden başlıyor, 50 bin rubleye kadar çıkıyor. 
 
Rusya Merkez Bankası yetkilisi İvan Kozlov, salgında sigorta şirketlerinin Kovid-19 hastalarına yaptıkları ödemelerin 109 milyon rublenin (1,4 milyon dolar) üzerinde olduğunu söyledi.
 
26.11.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi