Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

'Putin Türkiye'yi hasım görmüyor'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in geçen hafta Valday Kulübü'nün toplantısında Türkiye ve Erdoğan ile ilgili sarfettiği olumlu sözler yankı yarattı. Yüksek Ekonomi Okulu'na bağlı Avrupa ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi Başkan Yardımcısı Dmitri Suslov,  Putin'in Türkiye'ye dair sözlerini yorumlarken "Rusya'nın Türkiye'ye, Türkiye'nin de Rusya'ya ihtiyacı var" değerlendirmesini yağtı. 
 
Moskovskiy Komsomolets gazetesine konuşan Suslov, Putin'in Türkiye'yi hasım olarak görmediğini net bir şekilde ifade ettiği düşüncesinde. Buna göre, Türkiye zor ve karmaşık bir ortak. Rusya ve Türkiye bazı meselelerde karşı karşıya gelirken, bazı meselelerde de buluşuyor. Ama genel olarak Rusya'nın Türkiye'ye, Türkiye'nin de Rusya'ya ihtiyacı var. 
 
Suslov, Putin'in Türkiye'nin uluslararası arenada bağımsız bir pozisyon benimsediği yönündeki sözünü hatırlatarak, devlet başkanının bu durumu çok takdir ettiği yorumunda bulunuyor. Buna göre, Rusya açısından Türkiye'nin bağımsız çizgide olması, atak politika izlemesinin yarattığı problemleri dengeleyen bir unsur.
 
Valday Kulübü Program Direktörü Timofey Bordaçyov'a göre ise Putin'in konuşmasında verdiği temel mesaj şu:

"Rusya endişelenmiyor, Rusya sinirlenmiyor, Rusya hiç olmadığı kadar kendinden emin. Ve sabırla ortaklarının sakinleşmesini bekliyor."

Bordaçyov, Putin'in kimseye bir eleştiri yöneltmediğine ve hiçbir konuda şikayetçi olmadığına da dikkat çekiyor.
 
 
26.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi