Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Zaharova: Biz Türkiye değiliz, Rusyayız

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova’nın Dağlık Karabağ’daki çatışmalar konusunda politikasına dair bir soruya cevap verirken, “Biz Türkiye değiliz, biz Rusyayız” dedi.

Radyo "Komsomolskaya Pravda” yayınına katılan Zaharova, Rusya’nın ana politikasının Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir çatışmaya mahal vermemek olduğunu söyledi. 

“Rusya hükümeti bu basit olmayan ve uzun süredir devam eden sorunun çözümü ve durumun sakinleşmesi için her düzeyde çalışıyor” diyen Zaharova, Türkiye’nin çatışmada Azerbaycan’a tam destek vermesi ile ilgili soru üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:

“Biz Türkiye değili, biz Rusyayız. Bunu kelimenin gerçek anlamıyla anlamak lazım. Tarihimiz bizim tarihimizdir. Bizim yöntemimiz olan amlaşmazlıkların çözümünde arabuluculuk etmek de kendi tarihine sahiptir. Bu yöntemin etkili olduğunu gösteren bir  tarih var. Bizim kendi milli diplomasimiz pek çok durumda barışı koruma politikasının doğruluğunu saddece teoride değil pratikte de göstermiştir.” 

30.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi