Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Hazır giyimciler Rusya'da zorda

Kovid-19 pandemisi ve sonrasında alınan karantina kararı nedeniyle kapalı kalan giyim mağazaları ellerindeki koleksiyonları bitiremedi. Fashion Consulting Group adlı sektörel danışmanlık şirketinin araştırmasını haberleştiren Kommersant gazetesi, marka mağazaların ilkbahar-yaz koleksiyonunun ancak yarısını satabildiğini yazıyor. 

Ilık geçen kış mevsimi de dikkate alındığında tüm koleksiyonlarda elde kalan ürün oranı yüzde 30'a yakın. Gazete, normal dönemlerde bu oranın yüzde 10'un altında seyrettiğine dikkat çekiyor.

Sektörel uzmanlar yeni koleksiyonların mağazalara girişinin zaman alacağını ve olağandan daha düşük indirimler sunulacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Pek çok mağaza elde kalan mallar ve aksayan tedarik zinciri nedeniyle nedeniyle yenilere yer açmakta zorlanıyor. 

Infoline ajansının yayınladığı tahmine göre, bu yıl Rusya'da tekstil ürünü, ayakkabı ve aksesuar satışları 2019'a kıyasla yüzde 30 daralabilir.

(Fotoğraf: Yevgeni Pavlenko)

17.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi