Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

'2. dalgayı öğrenciler başlatacak'

Rusya'da matematik modellemeler ikinci dalganın yaz tatilinden dönen öğrencilerle başlayacağını gösteriyor. Buna göre, Moskova ve St. Petersburg gibi şehirlerde vaka sayısı yüzde 15-20 oranında artabilir.

İzvestiya gazetesine konuşan St. Petersburg Politeknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Aleksey Borovkov, yabancı öğrencilerin gelişiyle birlikte vaka sayısının artmasını beklediklerini söyledi. Üniversitenin hazırladığı matematik modele göre 10-14 Eylül arası Moskova ve St. Petersburg'da vaka sayılarında artış bekleniyor.

Ancak ikinci dalganın Mart ayında başlayan ilk dalga kadar kitlesel olması beklenmiyor.

Rus uzman Borokov, alınabilecek önlemlerden biri olarak başka şehirden gelen bütün öğrencilerin testten geçirilmesini, ya da iki hafta karantinada tutulmasını önerdi.

Borovkov ileri yaşlardaki öğretim görevlilerinin verdiği derslerin uzaktan verilmesinin de bir seçenek olduğu görüşünde.

İzvestiya'nın ulaştığı Rospotrebnadzor yetkilileri de sonbaharda solunum yolu enfeksiyonlarındaki artışla bağlantılı olarak Kovid-19 vaka sayısının da artmasını beklediklerini söyledi.

(Fotoğraf: Kirill Zıkov)

3.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi