Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova'nın en sıra dışı binaları

Moskova'da son 100 yıl içinde inşa edilmiş en sıra dışı konut binaları açıklandı. Belediyenin internet sitesinde yayınlanan değerlendirmede 12 yapı yer alıyor. Prospekt Mira ve Begovaya'daki binaların yanı sıra 2-oy Kazaçiy Pereulok'taki Roma Evi de listede adı geçen konutlar arasında.

İnşa edildiği 70'li yıllarda dönemin en geniş altyapısına sahip olan Leningradskoye Şosse'deki Lebed kompleksi de listedeye girmeyi başaran bir diğer ünlü yapı.

Dovjenko ve Nejinskaya sokaklarındaki daire biçimli binalar da diğer sıra dışı yapılar. 900'er daire içeren bu iki yapının çapı 155 metre.

Başkentte yataydaki en uzun konut yapısı ise Bolşaya Tulskaya'daki 400 metrelik yapı oldu. Binanın Moskovalılar arasındaki adı "yatık gökdelen".

Başkentin bir diğer ilginç yapısı da Grizodubovaya Sokağı'danki "yelkenli" bina.

Listeyi tamamlayan dğer binalar Presnenskiy Val'daki "yassı binalar" ve Vişnyakovskiy Pereulok'ta üç farklı mimarı dönemden izleri bünyesinde buluşturan bina oldu.


14.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi